Kocaeli Demirci

Kocaceli Argon Kaynakçı, Kocaeli Argon Kaynak Ustası

Kocaceli Argon Kaynakçı, Kocaeli Argon Kaynak Ustası

Argon kaynağı teknik literatürde TİG (tungsten inert gas) kaynağı diye geçer. Tungsten wolfram diye de bilinen bir metaldir. Çok yüksek sıcaklıklarda erimesi ile ünlüdür. Elektrot olarak tungsten elektrot kullanılır. inert gaz ise başka bir elementle bileşik oluşturmayan gazları kapsar. Argon kaynağında inert gas olarak argon gazı ve bazen azot gazı kullanıldığı için argon kaynağı diye isimlendirilir. Bu kaynak türünde kaynak arkının oluştuğu bölge argon gazı ile korunur ve bu gaz ortamında kaynak işlemi gerçekleşir. Özellikle çelik ve krom nikel alaşımlarında son derece başarılıdır.

Kocaelide yılların tecrübesi ile Kaynak işleriniz için hizmet vermekteyiz. Kaynak ustamızın verdiği hizmetler:
  • Kocaeli Argon kaynakçı, 
  • Kocaeli Boru Kaynakçısı 
  • Kocaeli Demir Kaynakçısı vs.

Argon Kaynağının Üstünlükleri :
  • Normal bir elektrik kaynağında elektrot ile şase-kaynaklanan yüzey arasında hava bulunur. Elektrik akımı ile eriyip şaseye doğru hareket eden erimiş elektrot parçaları (kaynak dikişini oluşturan parçalar) yüksek ısınında etkisi ile hava ile birleşip oksitlenir. Bu nedenle çok çapak oluşturur. Bu oksitlenme kaynak kalitesini düşürür. Argon kaynağında ise elektrot ve çevresine argon gazından bir koruma olduğu için oksitlenme olmaz. Bu nedenle argon kaynağı kaynaklanan metallerde paslanma olmadığı takdirde çapak oluşturmaz.
  • Dolgu malzemesinden bağımsızdır.
  • Normal elektrik kaynağında kaynak yapılan bölge ile kaynak alanını çevreleyen bölge arasında çok yüksek ısı farkı vardır. Bu ısı farkı kaynağa başlanması ile ani bir şekilde maksimum yaparken kaynak bitiminde hızla soğur. Bu yüksek ısıl farklılıklar ve değişimler metal üzerinde çeşitli yüzey gerilimleri oluşmasına neden olur. Bu durum hem kaynak bölgesinde hemde bizzat dikişte mukavemeti düşürür ,kılcal çatlaklara neden olur. Argon kaynağında kaynak alanına argon gazı verilmesi bir tür sera etkisine neden olarak metalin ani soğumasını önler ve termal gerilimleri atmasına yardım eder. Bu nedenle kaynaklanan metalin özellikleri kaynak ile daha az bozulur.
  • Elektrik kaynağında ısı en fazla 1600 dereceye kadar çıkarken argon kaynağında 3300 dereceye kadar yükselebilir. Bu nedenle elektrik kaynağının eritemeyeceği tungten gibi bir elektrot argon kaynağında kullanılabilirdir. Çok daha dayanıklı elektrotler daha sağlam dikiş sağlamaktadır.
  • Argon kaynağında azot gazınında kullanılması kaynak kalitesini dahada artırır. Özellikle borularda kullanıldığında dışarıdan çekilen kaynak borunun içinede nufuz ederek içtende kaynaklar.
  • Özetle argon kaynağı piyasanın en kaliteli kaynak türlerindendir. Sızdırmazlık özelliği çok yüksektir. Ancak son derece ustalık isteyen bir kaynak türüdür.
Kocaceli Argon Kaynakçı, Kocaeli Argon Kaynak Ustası 


Haftanın 7 günü bize ulaşabilirsiniz. 

0544 409 48 08


Paylaş:

Tweet Share GPlus
Admin

Her türlü kaynak işleri,argon kaynak, ferforce demir, Boru kaynak, ustalarımız tarafından itina ile uygun fiyata yapılır. Bize 0544 409 48 08 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Erkan Altun


EmoticonEmoticon